Jak dbać o wózek?

Niezależnie od wysokiej jakości i ciągłych badań naszych produktów oraz zastosowania wyłącznie materiałów najwyższej jakości, jest nadal ważne aby należycie dbać o wózek w celu przedłużenia jego żywotności i zapewnienia dalszego, właściwego funkcjonowania

Nie ma wózka, który nie ulegałby zużywaniu ,np. koła , hamulce czy inne ruchome elementy podwozia. Podobnie nie ma tkaniny odpornej w 100% na działanie światła jeżeli narażone jest na działanie promieniowania UV. Jednakże, jeżeli zdecydujecie się postępować zgodnie z instrukcją obsługi, to będziecie mieć dużo zadowolenia z Waszego wózka przez bardzo długi czas.

Wszystkie tkaniny są zdejmowane aby umożliwić ich czyszczenie i aby wózek zachował swoją świeżość. Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi lub zwróć się po poradę do Twojego autoryzowanego sprzedawcy.
 • Nigdy nie wystawiaj Twojego wózka na intensywnym słońcu przez dłuższy czas.
 • Zawsze używaj osłony przeciwdeszczowej gdy pada deszcz lub śnieg.
 • Nigdy nie przechowuj Twojego wózka w zimnych i wilgotnych warunkach. Aby zapobiec powstawaniu pleśni na tkaninach, jest ważne aby sprawdzać, że wózek jest całkowicie suchy po jego użytkowaniu. Polecamy przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Jeżeli podwozie zostało zmoczone, wysusz je szybko. Upewnij się,że wózek jest całkowicie suchy przed przechowywaniem.
 • Spłucz dokładnie wodą do czysta i wysusz starannie wózek po używaniu go w pobliżu morza lub na solonych zimą drogach i chodnikach.
 • Należy zachować ostrożność podczas transportu lub przechowywania podwozia ze względu na jego delikatną powierzchnię. Rysy na powierzchni podwozia, które powstały po jego zakupie nie podlegają reklamacji.
 • Regularnie czyść podwozie i inne metalowe części wózka, susz smaruj wszystkie ruchome elementy podwozia. Szprychy i felgi kół powinny być okresowo czyszczone wilgotną ściereczką i dokładnie wysuszone. Jeżeli wózek jest używany zimą, to powinien być czyszczony przynajmniej raz w tygodniu. Brak konserwacji może spowodować korozję. Jeżeli wystąpi korozja, co jest możliwe, można ją usunąć przy pomocy środka czyszczącego korozję (np. pasta lakiernicza polerska).
 • Polecamy aby ośki i zawieszenie wózka smarować co 3 miesiące (przetrzyj ośki ściereczką przed smarowaniem). Ośki mogą być smarowane najlepiej silikonem w sprayu lub olejem samochodowym.
 • wszystkie urządzenia blokujace podwozie funkcjonują prawidłowo
 • wszystkie nity , nakrętki i śruby są mocno dokręcone i nie uszkodzone
 • wszystkie części plastikowe nie są pęknięte lub uszkodzone
 • zębatki kół są w dobrym stanie
 • wszystkie rzepy są bezpiecznie zamocowane na oparciu, siedzisku, kieszeni, klapkach siedziska
 • podnóżek jest prawidłowo zablokowany bezpiecznikiem
 • wszystkie szelki są w dobrym stanie
 • pomocnicza blokada jest nienaruszona i może pracować swobodnie
 • hamulec i bolce hamulcowe działają właściwie i czy zębatki są prawidłowo zamocowane
 • uchwyty i podstawa gondoli powinna być regularnie sprawdzane pod kątem uszkodzeń i zużycia
Opony mogą powodować przebarwienia w kontakcie z podłogą PCV lub innymi materiałami z plastiku. Używaj zawsze osłon jeżeli wózek jest przechowywany na delikatnej powierzchni.

Jeżeli nie jesteś zadowolony z jakości Twojego wózka lub z innego powodu, prosimy o kontaky ze sprzedawcą, u którego kupiłeś wózek. Emmaljunga postępuje zgodnie z prawem i przepisami obowiązującymi w ramach EU.

Wady materiałowe i fabryczne, są to wady, które zaistniały od daty zakupu podanej na rachunku. Wady, które wystąpiły w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu są uważane za powstałe od chwili zakupu. Produkty, w których podczas kontroli stwierdzono, że mają takie wady będą naprawiane lub wymieniane jeśli naprawa nie będzie możliwa. Wady, które powstały w wyniku wypadku, uszkodzenia lotnicze, zaniedbania, niewłaściwe użytkowanie, normalne zużycie, lub w wyniku
nieprzestrzegania instrukcji obsługi i konserwacji nie podlega reklamacji. Polecamy wizytę u Twojego lokalnego autoryzowanego sprzedawcy aby mieć serwis i konserwację Twojego wózka zgodnie z instrukcją obsługi. To pozwoli przedłużyć żywotność Twojego wózka jak i pewność, że wszystkie ważne funkcje bezpieczeństwa jak hamulec czy połączenia pracują prawidłowo.

Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=u_Q3gAN2fdM&index=22&list=PL6Wu0lcshvA-7zfSgZ2kh8zmgJYosDdOD

Instrukcja dotycząca prania

Budka:
Budkę należy zdjąć i rozciągnąć. Od wewnątrz budki (materiał wewnętrzny) skierować natrysk letniej wody. Jako detergentu należy używać łagodnego mydła w płynie. Materiał należy starannie wyprać. Budkę należy słuszyć a stanie rozłożonym , bez wyżymania i odwirowywania. Duo Combi: Wszystkie zdejmowane części budki należy prać zgodnie z podanymi powyżej instrukcjami.

Pokrowiec siedziska i 5-ciopunktowe szelki bezpieczeństwa:
Przede wszystkim należy zdjąć pokrowiec z siedziska. Pokrowiec należy wyprać ręcznie w letniej wodzie. Jako detergentu należy używać łagodnego mydła w płynie. Pokrowiec należy starannie wyprać. Pokrowca nie wolno wyżymać ani odwirowywać. Po zdjęciu pokrowca uzyskuje się dostęp do 5-ciopunktowych szelek bezpieczeństwa. Nylonowe pasy oraz elementy plastikowe należy przecierać wyłącznie wilgotną ściereczką. Nie prać ręcznie.Przed ponownym założeniem należy sprawdzić , czy szelki bezpieczeństwa są całkowicie wysuszone

Pokrowiec pałąka przedniego
Zdjąć pokrowiec pałąka przedniego. Wyprać ręcznie w letniej wodzie. Na powierzchni tkaniny zewnętrznej jako detergentu należy użyć łagodnego mydła w płynie. Wewnętrzne części tkaniny należy traktować w sposób szczególnie delikatny. Nie wyżymać i nie odwirowywać.

Zdejmowany wewnętrzny wkład wyściełający:
Zalecamy pranie ręczne. Włókninę należy traktować z dużą ostrożnością. Nie wyżymać i nie odwirowywać.

Materacyk:
Zalecamy, aby produkt ten prać ręcznie. Nie wyżymać i nie odwirowywać.

Materacyk Exclusive (akcesorium):
Materacyk Exclusive stanowi połączenie syntetycznego włókna wypełniającego oraz wypełniacza polieterowego. Zalecamy , aby ten produkt prac ręcznie. Materacyk może być wprawdzie prany maszynowo w temperaturze 40C, lecz wówczas po praniu wypełnienie syntetyczne musi zostać z powrotem wyrównane i należy mu przywrócić pierwotny kształt. Prosimy zwrócić uwagę, że materacyk polieterowy nie zawiera wybielacza i dlatego w sposób naturalny może nieco zżółknąć.

Nosidełko:
Zdjąć budkę, pościel, osłonę głowy Hi Pro, materacyk i osłonę przeciwwiatrową. Tkaniny zewnętrzne oraz włókniny wewnętrzne należy przetrzeć wilgotną ściereczką. Nie prać ręcznie. Gondolę należy pozostawić do wyschnięcia w stanie całkowicie rozciągniętym. Należy dbać o to, aby drewniana płyta dolna była zawsze chroniona przed wilgocią.

Osłona głowy Hi Pro.:
Powierzchnię osłony należy przetrzeć wilgotna ściereczką. Oba boki należy następnie osuszyć suchą ściereczką.

Informacje ogólne:
Prasowanie: Jeżeli jakikolwiek element tkaniny musi być prasowany, wówczas podczas prasowania, aby chronić prasowana tkaninę , pomiędzy nią, a żelazkiem zawsze należy umieszczać podkład wykonany za 100% bawełny. Zewnętrzną tkaninę (100% poliester) oraz wyściółkę wewnętrzną należy pracować niezbyt gorącym żelazkiem (110C). Przed ponownym założeniem należy sprawdzić , czy wszystkie elementy są całkowicie wysuszone. Należy sprawdzić brzegi oraz szwy tkaniny pod siedziskiem spacerowym oraz z obrębie kieszeni oparcia pleców. Po zakończeniu prania tkaninę zewnętrzną można zaimpregnować (np. za pomocą środka Scotchgard). Należy to zrobić zawsze przed założeniem pokrowca.

Instrukcje czyszczenia sztucznej skóry Leatherette:
Powyższe instrukcje prania nie mogą być stosowane w odniesieniu do elementów wykonanych za sztucznej skóry Laetherette. Sztuczna skóra Laetherette może być tylko i wyłącznie przemywana z użyciem kropli łagodnego środka do mycia naczyń, a następnie należy przetrzeć je wilgotną ściereczką.

Ostrzeżenie: Dziecka nie wolno umieszczać w wózku przez co najmniej przez 24 godziny od momentu zastosowania impregnatu. Ponowny montaż: Należy sprawdzić czy wszystkie elementy zostały złożone w prawidłowy sposób, zgodnie z zaleceniami instrukcji

powrót do listy