Materacyk dla niemowlaka

Łóżeczko obok wózka to najważniejsze z pierwszych akcesoriów dla niemowlęcia. Przez pierwsze miesiące dziecko spędza w łóżeczku nawet kilkanaście godzin w ciągu doby. Powinno więc być mu w nim wygodnie.

Pogląd, że dobry materac to twardy materac, na szczęście trafił już do lamusa. Materacyk nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Materace dla dzieci produkuje się z naturalnych surowców, takich jak łuska gryczana, trawa morska, włókna kokosowe, lub z pianki czy lateksu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest materac z włosia końskiego. Materace dziecięce z prawdziwego włosia końskiego Hästens lub bawełny są niesamowicie komfortowymi materacykami dla naszych małych śpiochów . Pochłaniają ciepło i wilgoć z ciała dziecka , zapewniając tym samym naturalną wentylację. Końskie włosie eliminuje wilgoć zapobiegając skraplaniu. Materace z końskiego włosia są naturalnie sprężyste i elastyczne. Cztery opaski narożne utrzymują powierzchnię materaca Hästens na swoim miejscu. Pokrycie materaca dziecięcego można prać w temp. 60°C.

powrót do listy